עב En

תעשיית הטלוויזיה והקולנוע הישראלית עברה בעשור האחרון מהפכה מבורכת, שבמרכזה עלייה של מאות אחוזים במספר הסדרות המופקות בערוצים השונים, בדגש על ערוצי הטלוויזיה בכבלים ובלוויין. אם עד לפני 10 שנים ניתן היה לספור על כף יד אחת את מספר הפקות המקור ששודרו בקטגוריית הסדרות, הרי שכיום ניתן ללכת לאיבוד בין הדרמות, הקומדיות ושלל הז'אנרים הנוספים. אודישנים לסדרות עבור שחקנים מתחילים וותיקים הפכו, באופן טבעי, לעניין נפוץ ומבוקש הרבה יותר. חושבים להשתתף באודישן שכזה? המשיכו לקרוא והגדילו את סיכויי ההצלחה שלכם…

הדרך לאודישן מוצלח מתחילה באחד משני מרכיבים – פיתוח כישורי משחק או בחינת שוק המשחק באמצעות תפקידי "ניצב" או "ביט". אם נצא מנקודת הנחה שעל עולם המשחק רק שמעתם ו/או קראתם אך לא חוויתם בעצמכם, נמליץ לבחור בדרכם של אלפי אחרים ולנסות לקבל טעימה ראשונה מהתחום, מהלחצים הכרוכים בו, מאורח החיים של שחקן בישראל וכו'. כאמור, השיטה היא לנסות להתקבל באמצעות אודישנים לסדרות לתפקיד שוליים. הדרך לעשות זאת עוברת דרך רישום לסוכנות שחקנים, ומשם הדרך לאודישן הראשון קצרה. אם הנכם בטוחים ברצון שלכם להיות חלק מעולם המשחק, כדאי להתמקצע ולשפר יכולות עוד לפני האודישן הראשון. הסיבה – למקסם את סיכויי ההצלחה (כי כישלונות לא מוסיפים לביטחון העצמי של אף אחד מאיתנו). הדרך – סדנאות משחק, בתי ספר למשחק, אימונים, תרגולים וכל מה שעשוי לסייע לכם להיות שחקנים טובים יותר. אחרי שתרגישו מספיק בטוחים בעצמכם, תוכלו לגשת לאחד מאותם אודישנים לסדרות ולנסות את מזלכם.

 

אודישנים לסדרות – עצות חשובות

כאמור, הדרך לאודישנים, בטח כשמדובר בז'אנר הסדרות, עוברת בסוכנויות השחקנים, אשר מתווכות בין היכולות, הכישורים, הניסיון והרצונות שלכם לבין הדרישות של הפקה כזו או אחרת. אל תנסו לעשות קיצורי דרך ולוותר על שירותיה של הסוכנות. בטווח הרחוק זה ממש לא ישתלם לכם. בבחירת סוכנות הקפידו על בדיקה נאותה של כלל הפרמטרים המשפיעים – מקצועיות, קשרים, אדיבות, התאמה, ייצוג שחקנים בעבר, התמחות בסדרות וגם התחייבויות ומחירים. יש לא מעט סוכנויות טובות בישראל. אל תתפשרו על אחת שאינה כזאת.

לאודישנים לסדרות מאפיינים ייחודיים משל עצמם וכדאי שתכירו אותם. ראשית, מדובר לרוב על ליהוק המוני יחסית של כמה עשרות שחקנים, אם לא יותר. כך שגם אם הגעתם ליום האודישנים וראיתם 300 שחקנים נלהבים, אל תתנו לעובדה זו לפגוע לכם בביטחון העצמי. שנית, ייתכן מצב בו לתפקיד אותו ייעדתכם לעצמכם לא תתקבלו, אך תימצאו מתאימים לתפקיד אחר. קחו זאת בחשבון ואל תפסלו שום דבר. נקודה חשובה נוספת היא לבוא בגישה נכונה – סבלנית, פרגמטית, מחויכת. יום אודישנים לסדרות הוא, לרוב, ארוך, לא פשוט ונתון לשינויים רבים. קבלו הכל ברוח טובה והגדילו את סיכוייכם גם להתקבל וגם ליהנות… בהצלחה!

חברת לבניית אתרים בניית אתרים