עב En

ההבדל בין הצלחה לכישלון בתחום המשחק מושתת על יסודות רבים, אך אם תשאלו כל שחקן 'מה האלמנט המרכזי בקריירה שלך?', הוא ישיב ללא היסוס – האודישנים. האודישנים, או בשמם העברי מבחני הבמה, מלווים את השחקן לאורך כל חייו המקצועיים, החל מסיום ההכשרות והלימודים, דרך כניסתו לתעשייה המעשית ועד ביסוס מעמדו כשחקן מן המניין. גם שחקנים וותיקים, שעשו דבר או שניים בחיים שלהם, מוצאים את עצמם נבחנים חדשות לבקרים. כיצד יש להיערך למבחני הבמה? האם ניתן להגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם? ומה הדרך הנכונה להשגת אודישנים רבים ומתאימים ככל האפשר? כל

התשובות מיד.

 

אודישנים לשחקנים – שלושה חלקים בדרך להצלחה

כאמור, אודישנים לשחקנים הם הלב הפועם של הקריירה של שחקן בכל תחום – תאטרון, קולנוע, פרסומות, טלוויזיה ועוד. את ההתייחסות לאודישנים ניתן לחלק לשלושה חלקים – אופן השגת אודישנים הוא החלק הראשון. הכנה והתייחסות לקראת האודישן הוא החלק הבא, ואילו החלק האחרון הוא ההתנהגות לאחר האודישן. נתחיל מאופן השגת הזמנות לאודישנים וכאן כל העניין מסתכם בשלוש מילים – סוכנות שחקנים מקצועית. הבחירה בסוכנות כזאת או אחרת עשויה להכריע את הכיוון הכללי שהקריירה שלך תזרום. "סימפל" סוכנויות שחקנים מציגה בגאווה את כל מה שצריך מסוכנות שתלווה אותך באופן אישי כל הדרך להצלחה – שם ומוניטין רבי שנים, סוכנים מקצועיים שלוקחים כל שחקן באופן אישי, מערכת ענפה של קשרים בתעשיות המשחק השונות, כלים מקצועיים, אנושיים וטכניים להצלחה וצוות עובדים ומנהלים מסור שרואה מולו אנשים ולא לקוחות. "סימפל" מזמינה אתכם להצטרף לרבים וטובים שבחרו ונסקו לגבהים חדשים.

אופן ההכנה לקראת אודישנים ישפיע באופן מובהק על סיכויי ההצלחה שלכם. שני קצוות הסקאלה הם מצד אחד, שחקן שלא טורח ללמוד טקסטים, לא לומד על התפקיד, על הסגנון, על המלהקים והבמאים, על המצופה ממנו. הוא מגיע לאודישן בתחושת "יהיה מה שיהיה" ולרוב, מה שיהיה זה כישלון מהדהד. מהצד השני, שחקן שמתייחס לכל אודישן כאילו זה האודישן החשוב בחייו. הרעיון – לשאוף תמיד להיות בקצה הנכון של הסקאלה. אז אל תחסכו בהכנות מקצועיות, מנטאליות ופיסיות (לישון כמו שצריך בלילה שלפני, למשל). כל אודישן, גם לתפקיד שולי, עשוי להיות זה שישנה את מסלול הקריירה שלכם.

החלק השלישי קשור יותר לפן המנטאלי. התנהגות אחרי אודישן מושפעת, לעיתים קרובות, מהקבלה או אי הקבלה לתפקיד. אבל חשוב להבין שקריירת המשחק של כל שחקן יודעת הצלחות וכישלונות, תקופות שיא ושפל ורק אם תדעו להרים את עצמכם מהאכזבות, תוכלו ליצור לעצמכם רצף של הפתעות. לא עברתם אודישן? תשכחו ממנו ותתחילו לחשוב על האודישן הבא. גדולי השחקנים המיוצגים אצלנו ב"סימפל" לא עברו את כל המבחנים אליהם ניגשו. מה שהבדיל בינם לבין אלו ששקעו בבינוניות זה היכולת לאפס כוונות ברגע ולהסתכל רק קדימה. בהצלחה!

חברת לבניית אתרים בניית אתרים