עב En

ליהוק – הדרך לקריירת משחק מוצלחת

לא פשוטים הם חייו של השחקן הישראלי. זה מתחיל בגנטיקה עם הצורך ההכרחי בכישרון משחק בסיסי מולד. משם, דרך ימי הילדות, הנעורים והבגרות על השחקן הפוטנציאלי לגלות שכל העולם במה ולנופף בכישרונו חדשות לבקרים. מכאן מגיע שלב ההכשרה הרשמי, בין אם במסלול אקדמי או באופן אחר ומשם הדרך לסוכנויות השחקנים ולאודישנים כמו חול – קצרה במיוחד. וכל המעגל המתמשך הזה מסתכם לאיש מקצוע המכונה בפי העם "מלהק השחקנים" אשר גורל השחקן בהתהוות תלוי רבות באדם זה…

 

מהו ליהוק

ליהוק שחקנים לסרטים, סדרות, הצגות, פרסומות וכל מה שביניהם הוא מקצוע הדורש, מעל לכל, אינטואיציה גבוהה ויכולת לזהות התאמה בין צרכים וציפיות לסגנון ויכולות. כשחקנים, ליהוק הוא, ללא ספק, מונח המפתח בקריירה שלכם. אז ככזה, חשוב שתכירו את עולם הליהוק על בוריו. ובכן, בהכשרתם של מלהקי הארץ והעולם ניתן דגש מיוחד על התאמה ולא בהכרח על כישרון. מלהקים יעדיפו בכל עת שחקן שבעיניהם מתאים יותר לתפקיד הספציפי אותו הם מחפשים, גם אם בעיניהם קיים מועמד מוכשר יותר (אך מתאים פחות). כדי שמלהק יחוש שאתם אלו שמתאימים לתפקיד, ישנם מספר פעולות שניתן לעשות (לצד כאלו שאין לכם כמעט שליטה עליהם, כמו המראה שלכם, כמובן).

 

 

ליהוק והתאמה לתפקיד

מה הן אותן פעולות? ובכן, ראשית כל, עליכם למנף את עצמכם כשחקנים וורסטיליים אשר מסוגלים לגלם תפקידים בקשת רחבה של סוגות, בראשן דרמה, קומדיה, מתח וכדומה. כמו כן, גמישות יכולת המשחק שלכם אמורה להתבטא גם ב"במת המשחק" – קולנוע, תאטרון וכדומה. שחקנים שתייגו עצמם בשנותיהם הראשונות, לדוגמא, כשחקני תאטרון קומיים בלבד, מצאו את עצמם מתמודדים עם חוסר התאמה לתפקידים אחרים בשארית הקריירה שלהם. סוכנות שחקנים מקצועית וטובה לא 'תמתג' אתכם לפי ז'אנר ובמת משחק בודדים.

שנית, ההכנה לאודישנים. כדי שמלהק יזהה פוטנציאל גלום ביכולת המשחק שלכם, חשוב שיבין שמולו עומד שחקן חרוץ, משקיע, הלוקח את הקריירה שלו, את המקצוע שלו ואת האודישן הספציפי הזה בשיא הרצינות. רבים המלהקים שכאשר יזהו מקצוענות שכזאת, גם אם יחושו כי השחקן שמולם אינו מתאים לתפקיד המדובר, יעשו את אחד משני הדברים הבאים: ימצאו לו התאמה לתפקיד אחר בהפקה הנוכחית או ישמרו את פרטיו האישיים לצורך אודישנים עתידיים. אז לפני האודישן למדו היטב את הטקסטים המבוקשים, התכוננו מנטאלית באופן ראוי והגיעו ברמת מוכנות מקסימאלית לכל אודישן ומבחן במה.

פעולה חשובה נוספת היא כל העניין של קשרים וחיבור. הביצה המקומית קטנה באופן יחסי ובשלב מסוים, כולם מכירים את כולם. אם תהיו מחוץ למעגל הזה, מלהקים לא יכירו אתכם וסיכוייכם ירדו באבחה. כאן אצלנו בסוכנות "סימפל" נמתג אתכם באופן מדויק, ניצור עבורכם מערכת קשרים ענפה ונדאג שכל מלהק בישראל יידע מי אתם וכמה אתם טובים.

SIMPLE – סוכנים של הצלחה

חברת לבניית אתרים בניית אתרים